СТАНДАРД life

Калории

Фитнес

🎥HIIT вежби за топење на масните наслаги: Согоруваат калории за 11 минути!

Urednik
Многумина ќе речат дека трчањето е еден од најдобрите начини за губење на вишокот килограми, особено маснотиите што се наталожиле таму. Да, кардио тренингот е...
Здравје

Пример за нискокалорична диета: Koj e минималниот број на калории што треба да ги консумираме?

Urednik
Ако сте решиле да ја промените исхраната и да почнете да јадете нискокалорична храна, знајте дека мора да се подготвите за тоа. Тоа не е...
Фитнес

Експерти: Еве како да согорите повеќе калории за време на вежбањето

Urednik
Иако количината на калории што секој човек ќе ги согори во даден ден варира, постојат неколку начини со кои можете да ја зголемите количината на...
Фитнес

Експерти: 10 вежби кои согоруваат најмногу калории

Urednik
Количината на потрошени калории со различни тренинзи варира во зависност од личноста и нивото на интензитет. Значи, ако сте се прашувале: „Која вежба согорува најмногу...