СТАНДАРД life

слабеење

Фитнес

Тренер откри која вежба е најефикасна за отстранување на салото на рацете

Urednik
Кога вежбаме, главно сме фокусирани на стомакот, задникот и нозете, додека некои делови од телото често се занемарени. Едно такво место е пределот на пазувите....
Здравје

Популарен зачин го забрзува слабеењето, го потиснува апетитот и има антиинфламаторно дејство

Urednik
Покрај тоа што е многу вкусно и еден од нашите омилени зачини, ориганото има и многу различни придобивки за здравјето на нашиот организам. Како што...
Здравје

Слабеење само со пијалоци

Radmila Tasevska
Сакате секојдневно да слабеете. Можете покрај другото ако ги одберете вистинските пијалаци. За вас ова е изборот на трите најдобри пијалаци кои го забрзуваат работењето...