Стандард

бескаматни кредити

КОМПАНИИ

Транспортери и угостители најмногу заинтересирани за бескаматни кредити

msp-admin
Бескаматните кредити од Развојната банка на Северна Македонија поттикнаа интерес меѓу компаниите, а најбројни меѓу барателите се фирми од транспорт и угостителство, а веднаш зад...
КОМПАНИИ

Од вечерва на полноќ ќе може да се аплицира за бескаматните кредити

msp-admin
Од вечерва на полноќ почнува поднесувањето кредитни барања за третата бескаматна кредитна линија со грант компонента, Ковид 3, која ја реализира Развојна банка на Северна...
КОМПАНИИ

Одобрени првите бескаматни кредити за поддршка на 136 мали и средни компании со 1.737 вработени

msp-admin
Владата на денешната 38-ма седница ја задолжи Развојната банка да склучи договори за кредит со кредитобарателите кои ги исполнуваат условите и критериумите за бескаматни кредити....
ЕКОНОМИЈА

Развојна банка: Ќе има и бескаматна линија „Ковид2“, фирмите почнаа да доставуваат барања за кредити

msp-admin
Развојната банка веќе добила апликации од фирми погодени од коронавирусот за бескаматните кредити, велат од таму во изјава за „Лоаклно“. Од таму посочуваат дека навремено...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!