СТАНДАРД life

чај

Здравје

Чајот од смокви го зајакнува имунитетот, полн е со хранливи материи и витамини

Urednik
Во античко време, чајот од смоквин лист се пиел за да се помогне при бронхитис и други белодробни заболувања, што не е чудно бидејќи листовите...
Здравје

Чај од липа како помош при нервоза и настинка

Radmila Tasevska
Чајот од цвет од липа се користи традиционално како помош при вознемиреност, респираторни инфекции и дигестивни проблеми. И навистина, чајот од липа ќе ви помогне...