СТАНДАРД life

Концепт

МК Сцена

„Литература.мк“ и „Џез ФМ“ радио носат нов, автентичен и оригинален музички концепт на урбаната сцена

Radmila Tasevska
„Литература.мк“, во партнерство со радиото „Џез ФМ“, најави почеток на низа музички настани во новото Café Literatura во „Дајмонд мол“. Под мотото „Читаме џез“ почнува...
КОМПАНИИ

Концептот Tiger X1 на Hyundai носи невидени можности (ВИДЕО)

Влатко Зорба
Hyundai претстави нов концепт на автономно возило наречено Tiger X1, што е платформа за возење на сите видови терени и надминување на сите пречки што...
КОМПАНИИ

„Airbus“ покажа револуционерен дизајн за патнички авион

msp-admin
„Airbus“ откри повеќе детали за својот амбициозен план за создавање футуристички авион кој е побезбеден за патниците и поповолен за животната средина. Дизајнерите на компанијата...
ТЕХНОЛОГИЈА

Vivo APEX 2020 се појави во Барселона (ФОТО)

msp-admin
Минатата година, Vivo нè изненади со својот прилично интересен концептуален паметен телефон APEX 2019, во кој беа вклучени 5G конекција и конструкција од цело парче...