Стандард

обновливи извори на енергија

КОМПАНИИ

Обновливите извори на енергија мора да ги потиснат фосилните горива

Влатко Зорба
Природниот гас ќе биде доминантно фосилно гориво во 2050 година, иако врвот на употребата на овој извор на енергија ќе биде веќе во 2025 година,...
АНАЛИЗИ

Која земја ја има најдобрата позиција во претстојниот нов светски поредок?

Влатко Зорба
Постепеното напуштање на фосилните горива и преминот кон обновливи извори на енергија ќе донесат нов баланс на моќта во меѓународните односи, сметаат странски аналитичари. Со...
КОМПАНИИ

Државата „ита“ кон обновливи извори на енергија

msp-admin
Државата размислува да прифати една многу пријателска понуда од Грција, да бидеме косопственици на гасните терминали во Александрополис, каде што ќе се гради 800 мегаватна...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!