Стандард

побарувачка

КОМПАНИИ

ИЕА ја намали својата прогноза за побарувачката на нафта во 2021 година

Влатко Зорба
Меѓународната агенција за енергија (ИЕА) ја намали својата прогноза за глобалната побарувачка на нафта во 2021 година оваа недела, предупредувајќи дека развојот на настаните поврзани...
КОМПАНИИ

World Gold Council очекува раст на побарувачката за злато

Влатко Зорба
Континуираната голема побарувачка од инвеститорите и индустријата за накит што е во зародиш може да ја потикнат побарувачката за злато во новата година. Ова го...
ЕКОНОМИЈА

Ангеловска: Барателите на работа да ги усогласат вештините со побарувачката на пазарот на труд

Stefanija Kuzmanovska
Преку обуки и креирање вештини кај младите, до поголема вработеност на младата популација во земјава. Вклучувањето на бизнис-секторот во креирањето на тие вештини, преку едукација,...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!