Таг : Сити

Фудбал

Гвардиола по поразот од Мурињо: Шутнаа два пати, знаевме што ќе направат

Влатко Зорба
Пеп Гвардиола верува дека неговиот Манчестер Сити не одиграл лошо во поразот на гостувањето кај Тотенхем (2:0) во дербито на 9-тото коло од Премиер лигата....
Фудбал

Меси бира во јануари – Гвардиола или Барса

Влатко Зорба
Лионел Меси летово остана на „Камп Ноу“, а неколку месеци подоцна „главниот виновник“ за незадоволството на Аргентинецот, претседателот Хосеп Марија Бартомеу, поднесе оставка. И покрај...
Фудбал

Роџерс по победата од 5:2 над Сити: Ми требаа 13 години за да поставам ваква игра

Влатко Зорба
Тренерот на Лестер, Брендан Роџерс кажа дека му требало многу време за вакво издание на неговата екипа. Лестер го победи Сити со 5:2 на гости,...
Фудбал

Гундоган има корона, 10 дена ќе биде во самоизолација

Влатко Зорба
Фудбалерот на Манчестер Сити, Илкај Гундоган е позитивен на коронавирус, објави англискиот клуб. Според медицинските протоколи, германскиот репрезентативец ќе ги помине следните 10 дена во...
Фудбал

Кулибали се договори со Сити, се чека на Наполи

Влатко Зорба
Калид Кулибали е близу до преселба во Манчестер Сити. Стоперот и неговиот агент Фали Рамадани договорија се со Манчестер Сити, сега само чекаат англискиот клуб...
Фудбал

Де Бруин прогласен за најдобар во Премиер лигата

Влатко Зорба
Кевин де Бруин, фудбалер на Манчестер Сити, беше прогласен за најдобар играч во Премиер лигата за претходната сезона. 29-годишниот фудбалер постигна 13 голови минатата сезона...
Фудбал

Сити без Агуеро против Лион, сè уште е во Барселона

Влатко Зорба
Фудбалерите на Манчестер Сити ќе играат натпревар од четвртфиналето од Лигата на шампионите без помош на еден од најдобрите фудбалери од последните сезони, напаѓачот Серхио...