Стандард

стечај

КОМПАНИИ

Во Австрија 30.000 компании се на работ на егзистенција

Влатко Зорба
Строгите мерки за заклучување во Австрија донесе околу 30 000 компании на работ на егзистенција, а оваа мерка само трговијата ја чинеше 10 милијарди евра...
ЕКОНОМИЈА

ОЈО го истражува стечајот на Еуростандард банка

Берта Китинска
За време на Надзорната расправа во Комисијата за финансирање и буџет, државниот обвинител Љубомир Јовески соопшти дека Основното јавно обвинителство има отворено два случаја за...
ЕКОНОМИЈА

Почнува стечајното рочиште за Еуростандард Банка

Утринава Здружението на оштетени штедачи објави дека ќе бара уште едно официјално одложување на првото стечајно рочиште за Еуростандард Банка, предвидено за утре, со цел...
ЕКОНОМИЈА

Стечајниот управник на Еуростандард: Нема физичко или правно лице со депозити од седум милиони евра во Еуростандард банка

Берта Китинска
Стечајниот управник на Еуростандард банка тврди дека нема физичко или правно лице со депозит или депозити во вредност од седум милиони евра. -Имајќи предвид дека...
ЕКОНОМИЈА

Тодевски: Лицата кои имаат побарувања од Еуростандард банка да ги пријават најдоцна до 7 септември

Берта Китинска
Стечајниот управник на Еуростандард банка, Душко Тодевски  ги известува сите физички и правни лица дека согласно Законот за банките, побарувањата по основ на депозит кои...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!