Стандард

КРИПТОВАЛУТИ

КРИПТОВАЛУТИ

Оваа криптовалута скокна 1.000% од почетокот на годината

Влатко Зорба
Криптовалутата на релативно нова децентрализирана берза во DeFi просторот скокна за повеќе од 1.000% досега оваа година, додека огромни количини на трговија се забележани во...
КРИПТОВАЛУТИ

„Морган Стенли“ размислува да се обложи на Биткоин

Влатко Зорба
Добро позната инвестициска поделба на американската банка „Морган Стенли“ размислува да додаде Биткоин на својата листа на „хеџови“. Според извештајот на Блумберг, инвестицискиот гигант од...
КРИПТОВАЛУТИ

Њујорк ќе биде следниот Bitcoin центар?

Влатко Зорба
Ендру Јанг, миленик на Демократската партија во трката за следниот градоначалник на Њујорк, рече дека ќе го претвори Њујорк во „центар за Биткоин и други...
КРИПТОВАЛУТИ

Шефот на Твитер и Џеј Зи влегуваат во бизнис со биткоини

Влатко Зорба
Првиот човек на Твитер, Џек Дорси, објави дека тој и познатиот музичар Џеј Зи ќе влезат во заеднички проект насочен кон развој на криптовалути во...
КРИПТОВАЛУТИ

По објавата на Mastercard, Биткоин „тера“ кон 50.000 долари

Влатко Зорба
Криптовалутата биткоин вчера достигна ново највисоко ниво во историјата. Најпопуларната криптовалута ја надмина границата од 48.000 американски долари благодарение на издавачот на кредитни картички Mastercard,...
КРИПТОВАЛУТИ

Рекорден сообраќај на Binance – берзата затвори „врати“ за час

Влатко Зорба
Водечката берза на криптовалути Binance беше принудена да ги прекине своите услуги за спот и маргжа трговија само неколку минути откако нејзиниот извршен директор се...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!