СТАНДАРД life

КРИПТОВАЛУТИ

КРИПТОВАЛУТИ

Ethereum е најпотценето крипто средство

Влатко Зорба
Камерон Винкелвос, коосновач на Gemini и Bitcoin (BTC) милијардер, верува дека Ethereum (ETH) е најпотценетата криптовалута во моментот. Винкелвос истакна дека ЕТH е на 50%...
КРИПТОВАЛУТИ

FinCEN е заинтересиран за офшор средствата во криптовалути на граѓаните

Влатко Зорба
Американската мрежа за финансиски криминал или FinCEN издаде кратко соопштение на 31 декември, објавувајќи ја својата намера да предложи измена на Законот за банкарска тајна...
КРИПТОВАЛУТИ

Корекцијата изгледа неизбежна за Биткоин – еве зошто!

Влатко Зорба
Трејдерот, познат во индустријата како „Пентоши“, предвидува дека Биткоин (БТК) е пред опаѓање на близу 20.000 долари. Пентоши вели дека времето на нагорни движења на...
КРИПТОВАЛУТИ

Добар почеток: На првиот ден од 2021 година, биткоинот вреди повеќе од 29.000 долари!

Влатко Зорба
Сигурни сме дека одамна сте чуле за најпознатата криптовалута во светот – биткоин, кој забележа неверојатен раст во 2020 година, како резултат на зголемениот апетит...
КОМПАНИИКРИПТОВАЛУТИ

Биткоин надмина вредност од 28.000 долари

msp-admin
Биткоинот го продолжи трендот на раст на почетокот на новата недела, па ја надмина неверојатната вредност од дури 28.000 долари. Дигиталната валута вредеше повеќе од...