Стандард

КРИПТОВАЛУТИ

КРИПТОВАЛУТИ

Litecoin за кратко стана четвртата по големина криптовалута според пазарната капитализација

Влатко Зорба
Litecoin, криптовалута која обично се нарекува дигитално „сребро“, додека Bitcoin се нарекува дигиталнo „злато“, стана четвртата по големина криптовалута според пазарната капитализација. Според „CoinGecko“, XRP...
КРИПТОВАЛУТИ

Директорот на „Binance US“: Bitcoin ќе достигне 100.000 долари

Влатко Зорба
Кетрин Коли, извршен директор на клонот на крипто-берзата „Binance“ во Соединетите држави, смета дека сегашниот биков пазар на Bitcoin (BTC) е знак дека крипто-средството може...
КРИПТОВАЛУТИ

Жители на Шенжен ќе добијат дигитален јуан како дел од лотарија

Влатко Зорба
Програмите за промовирање на широко усвојување на дигиталната валута на кинеската централна банка, позната како DC / EP или дигитален јуан, продолжуваат да се развиваат....
КРИПТОВАЛУТИ

Време е за корекција – 70 милијарди долари излегуваат од крипто-пазарот по големиот подем

Влатко Зорба
Можеби е фер да се каже дека последните неколку часа беа едни од најдинамичните на крипто-пазарот во последните неколку години. Вкупната пазарна капитализација на криптовалутите...
КРИПТОВАЛУТИ

Coinbase на суд поради XRP на „Ripple“

Влатко Зорба
Минатата недела на „Ripple“, една од најголемите светски финтех компании, и беше доставена судска постапка од страна на Комисијата за размена на хартии од вредност...
КРИПТОВАЛУТИ

Bitcoin може да вреди 50.000 долари до средината на февруари

Влатко Зорба
Викендов Bitcoin забележа повеќе скокови на вредноста и нови рекорди во рок од неколку часа. Така, популарната криптовалута најпрво достигна цена од 30.000 долари, а...