Стандард

КРИПТОВАЛУТИ

КРИПТОВАЛУТИ

Време е за корекција – 70 милијарди долари излегуваат од крипто-пазарот по големиот подем

Влатко Зорба
Можеби е фер да се каже дека последните неколку часа беа едни од најдинамичните на крипто-пазарот во последните неколку години. Вкупната пазарна капитализација на криптовалутите...
КРИПТОВАЛУТИ

Coinbase на суд поради XRP на „Ripple“

Влатко Зорба
Минатата недела на „Ripple“, една од најголемите светски финтех компании, и беше доставена судска постапка од страна на Комисијата за размена на хартии од вредност...
КРИПТОВАЛУТИ

Bitcoin може да вреди 50.000 долари до средината на февруари

Влатко Зорба
Викендов Bitcoin забележа повеќе скокови на вредноста и нови рекорди во рок од неколку часа. Така, популарната криптовалута најпрво достигна цена од 30.000 долари, а...
КРИПТОВАЛУТИ

Ethereum е најпотценето крипто средство

Влатко Зорба
Камерон Винкелвос, коосновач на Gemini и Bitcoin (BTC) милијардер, верува дека Ethereum (ETH) е најпотценетата криптовалута во моментот. Винкелвос истакна дека ЕТH е на 50%...
КРИПТОВАЛУТИ

FinCEN е заинтересиран за офшор средствата во криптовалути на граѓаните

Влатко Зорба
Американската мрежа за финансиски криминал или FinCEN издаде кратко соопштение на 31 декември, објавувајќи ја својата намера да предложи измена на Законот за банкарска тајна...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!