СТАНДАРД life

Секс и врски

Секс и врски

Како да препознаете емотивно неверство: 5 модели на однесување за кои можеби не сме ни свесни

Urednik
Емоционалното изневерување се случува кога ќе воспоставите близок, интимен однос со некој што не е ваш партнер. Генерално можете да го разликувате емоционалното неверство од...
Секс и врски

Убава, паметна, успешна, но сама? Експерт за врски открива зошто ваквите девојки не можат да најдат партнер

Radmila Tasevska
Експертот за партнерски односи истакнува дека одговорот лежи во несвесниот дел на овие девојки. Неодамна би се рекло дека се повеќе девојки кои според сите...
Секс и врски

Може ли врската да функционира ако мажот заработува помалку од жената?

Urednik
Истражувањата покажаа дека традиционалната динамика каде мажот заработува повеќе од жената е доминантна со децении. Меѓутоа, современото општество сè повеќе ги прифаќа различните аспекти на...
Секс и врски

Ви недостига имагинација во кревет? Пробајте ги овие 5 одлични пози!

Urednik
Не се сите добри во кревет, но едноставноста не секогаш значи дека нешто е досадно. Страста е најважната работа во спалната соба, а доколку е...
Секс и врски

5 суптилни разлики помеѓу вистинската љубов и токсичната врска

Urednik
Иако можеби мислите дека би било лесно да се идентификува токсична врска, тоа не е секогаш случај. Понекогаш однесувањето што може да изгледа како љубов...
Секс и врски

„Љубовта е во воздухот“: Топ листа на земји со најдобар интимен живот

Urednik
На Твитер профилот „World of Statistics“ неодамна беше објавена интересна листа поврзана со задоволството од интимниот живот ширум светот. Иако многумина очекуваа Франција да заземе...
Секс и врски

5 изговори кои жените ги користат за да избегнат секс со партнерот

Radmila Tasevska
Сексуалниот однос е важен и составен дел од секоја врска и дополнително ги зближува партнерите. Но, секој има денови кога не е расположен за секс...
Секс и врски

Непланиран, спонтан, страстен: Кој секс е најдобар?

Radmila Tasevska
Во реалноста, добриот секс воопшто не изгледа како оној од филмовите. Истражување во Германија покажува дека всушност најдобар секс е оној кој се планира. Резултатите...
Секс и врски

3 сурови вистини за мажите кои треба да ги знае секоја жена

Urednik
Откако ќе ги разберете овие 3 вистини, нема повеќе разочарување. Ви пренесуваме 3 вистини за мажите според психологот Викторија Кристи. Еве за што се работи:...