СТАНДАРД life

Дигитализација

ЕКОНОМИЈА

Петров: Дигитализацијата се воведува и во најделикатните сегменти на земјоделството

Влатко Зорба
ФИТР и Швајцарската програма за зголемување на пазарната вработливост (ИМЕ) потпишаа меморандум за соработка со која обезбедуваат директна менторска поддршка за побрза комерцијализација и примена...
ЕКОНОМИЈА

ФИТР објави нов јавен повик за дигитализација на земјоделството

Влатко Зорба
Фондот за иновации и технолошки развој (ФИТР) денеска го објави новиот јавен повик за дигитализација на земјоделството. Наменет е за проекти на стартапи од земјоделскиот...
ТЕХНОЛОГИЈА

4 технолошки трендови што ќе преовладуваат во 2021 година

msp-admin
Дигитализацијата е загатката што ни недостасува, ако сакаме да ја завршиме сликата што ја создаваме во 21-от век, живеејќи помеѓу приватност и напнати деловни настани....
ЕКОНОМИЈА

Продолжен рокот за аплицирање на повикот за Дигитализација на општините

Влатко Зорба
Поради зголемениот интерес од компаниите и големиот број дополнителните прашања и сугестии од потенцијалните апликанти рокот за аплицирање за јавниот повик за Дигитализација на општините...
КОМПАНИИ

Ангеловска: Дигитализацијата во време на глобална здравствено-економска криза добива нова перспектива

msp-admin
Дигитализацијата во време на пандемија и глобална здравствено-економска криза добива нова перспектива, истакна во своето обраќање министерката за финансии Ангеловска, која учествуваше на панел дискусија...