СТАНДАРД life

Мај

КОМПАНИИ

Петров: Започна аплицирањето за мерката 14.500 денари за исплата на плати за мај (ВИДЕО)

msp-admin
„Од вчера до 7 јуни сите работодавачи погодени од кризата со корона вирусот може да поднесуваат барања за финансиска поддршка од 14.500 денари за исплата...
КОМПАНИИ

Од денеска работодавачите може да поднесуваат барања за финансиска поддршка за мајската плата

msp-admin
Од денеска до 7 јуни работодавачите може да поднесуваат барања за финансиска поддршка за исплата на плата за мај 2020 година, а до 5 јуни...
ЕКОНОМИЈА

Ангеловска: Приходите се пониски за 8,9%, даночните приходи за 12,9%

„Во мај вкупните приходи бележат пад од 24% споредено со мај 2019. Даночните приходи бележат пад од 28% (во април истите забележаа поголем пад, односно...
ЕКОНОМИЈА

Од среда почнува предвремена исплата на мајската пензија

Исплатата на мајските пензии почнува од среда, 27 мај, информираат од Министерството за труд и социјална политика. Предвремената и етапна исплата на пензиите се реализира...