СТАНДАРД life

Пица

Храна

Пица која не дебелее: Лажното тесто е хит, а ова е совршениот рецепт

Radmila Tasevska
Доколку често јадете пица и сакате да се ослободите од прекумерната количина на јаглехидрати, имаме одлично решение за вас. Иако никогаш нема да има вкус...
Храна

📽 Пица од тава е одлична идеја за брз ручек без вклучување на рерната

Radmila Tasevska
Неодамна разговаравме со Јелена, мајка на четири деца која снима рецепти за TikTok и YouTube во слободното време. Tаа ни даде уште еден одличен рецепт...
КОМПАНИИ

Пицата е најомиленото јадење во светот, но дури 50% од пицериите пропаѓаат во првите 5 години од работењето. Зошто?

Влатко Зорба
Пица, тоа прекрасно, „универзално“ јадење, сакано од скоро сите народи. Меѓународниот ден на пицата ќе се одбележи наскоро, поточно на 9 февруари, а пред тоа...
БИЗЛАЈФ

РАБОТА ОД СОНИШТАТА: Гледате „Нетфликс“, јадете бесплатна пица и заработувате пари

Влатко Зорба
Американската компанија бара некој за рангирање на сериите „Нетфликс“ и пица од испорака. Претходно оваа недела, компанијата „BonusFinder“ отвори конкурс за „професионален „binge watcher“. Компанијата...