Таг : аеродром

МАКЕДОНИЈА

Центар и Карпош близу 400 активни случаи на корона, Аеродром рекордер со 452

Влатко Зорба
Во последните 24 часа направени се 2306 тестирања, а регистрирани се 438 нови случаи на Ковид-19, информира вечерва Министерството за здравство. Институтот за јавно здравје...
МАКЕДОНИЈА

Центар и Аеродром со близу 300 активни случаи на Ковид-19

Влатко Зорба
Во последните 24 часа се направени 2464 тестирања, а регистрирани се 393 нови случаи на ковид-19, четири лица починале, а оздравеле 90 пациенти, соопшти Министерството...
МАКЕДОНИЈА

Аеродром повторно близу стотка по активни случаи

Влатко Зорба
Министерството за здравство соопшти дека во последните 24 часа регистрирани се 141 случај со Ковид-19, направени се 1.559 тестирања, а оздравени се 94 лица. Активни...
МАКЕДОНИЈА

Аеродром и Центар лидери по активни случаи, регистрирани 7 заразени странци

Влатко Зорба
Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1769 тестирања, а регистрирани се 183 нови случаи на ковид-19. Во однос на активните...
Скопје

„Гола месечина“ од 28 септември до 3 октомври

Берта Китинска
Фестивалот на комедијата „Гола месечина“ ќе се одржи следната недела, почнувајќи од 28 септември до 3 октомври., соопштија од Општина Аеродром. Фестивалот, кој е во...
Хроника

Шведски државјанин пронајден мртов на аеродромот во Скопје

Влатко Зорба
Шведски државјанин вчера бил пронајден починат на аеродромот во Скопје. Според информациите на МВР, вчера во 15 часот во СВР Скопје било пријавено дека околу...
МАКЕДОНИЈА

Коронавирус: Најмногу активни случаи во Аеродром и Центар

Влатко Зорба
Во последните 24 часа се направени 1368 тестирања, а регистрирани се 178 нови случаи на Ковид-19. Од новите случаи во Скопје се 42, Куманово-19, Кочани-17...
Скопје

Град Скопје уредува нов зелен сквер во Аеродром (ВИДЕО)

Влатко Зорба
На постојната зелена површина од 2000 метри квадратни на крстосницата помеѓу булеварот Јане Сандански и улицата Владимир Комаров во Општина Аеродром, денеска започна редизајнот на...
МАКЕДОНИЈА

Аеродром на врвот по број на активни случаи на КОВИД-19 меѓу скопските општини

Stefanija Kuzmanovska
Со 112 заразени, Аеродром има најголем број активни случаи на КОВИД-19 меѓу десетте скопски општини и општините во поширокиот регион на главниот град. Според денешните...
МАКЕДОНИЈА

Аеродром и понатаму лидер по активни случаи во Скопје

Влатко Зорба
Во последните 24 часа се регистрирани 127 нови случаи на Ковид-19, починаа пет лица, оздравени се 95, а направени се 1.574 тестирања, информираат од Министерството...