СТАНДАРД life

финансиска помош

ЕКОНОМИЈА

Оние кои не доставиле комплетно барање за финансиска поддршка, може тоа да го направат до 31 март

Влатко Зорба
Управата за јавни приходи известува дека сметководителите, физичките лица кои вршат самостојна дејност, како и работодавачите кои го искористиле правото на финансиска поддршка за справување...
ЕКОНОМИЈА

Битиќи: Не се укинува финансиската поддршка за плати

Влатко Зорба
Заменикот на претседателот на Владата задолжен за економски прашања, координација со економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи на денешната прес- конференција напомена дека во новиот...
ЕКОНОМИЈА

Поради оптоварувње на системот УЈП го продолжи рокот за поднесување на барања за новиот сет мерки

Продолжен е рокот за поднесување на барања за финансиска помош за два дена, поточно до 12. ноември, информираше УЈП. Продолжувањето следува на подоцнежната објава на...
АНАЛИЗИ

Берлин вади „голема базука“ против коронавирусот

msp-admin
Германската влада дава пакет од 750 милијарди евра финансиска помош за економијата. Една од мерките предвидува државата да доплати за оние работници, кои минале на...