Стандард

Мајкрософт

КОМПАНИИ

Зошто Мicrosoft им препорача на 400 милиони корисници да си купат нов компјутер?

msp-admin
Мicrosoft веќе ја прекина поддршката за Windows 7, што значи дека веќе нема да обезбедува безбедносни ажурирања и „закрпи“. Компанијата, исто така, ги повика корисниците...
ТЕХНОЛОГИЈА

Мајкрософт ќе се бори против јаглеродниот диоксид

msp-admin
Компанијата Мајкрософт вети дека ќе стане „јаглерод негативен“ до 2030 година и дека ќе ја искористи својата технологија, моќ и влијателност за да ја намали...
ТЕХНОЛОГИЈА

Microsoft го покажа новото лого на Windows и над 100 редизајнирани икони

msp-admin
Веќе подолго време знаевме дека Microsoft планира целосна промена на иконите за своите услуги и апликации, а по новото лого на Office, сега можеме да...
КОМПАНИИ

Надела откри клучен квалитет за успех во животот

msp-admin
Истакнати менаџери и претприемачи честопати ги споделуваат со заедницата своите вредни совети за успех во животот. Една карактеристична особина на човекот ја потенцираше Сатја Надела,...
ТЕХНОЛОГИЈА

Microsoft може да го преработи Windows на нов јазик

msp-admin
Microsoft развива нов програмски јазик, дизајниран за создавање на апликации, кои не се склони кон најчестите безбедносни проблеми. Проектот, познат како Verona, се заснова на...
КОМПАНИИ

Гејтс: Кој и да има отворен систем, ќе биде во огромна предност

msp-admin
Бидејќи тензиите меѓу САД и Кина не се намалуваат, се почесто може да се слушнат гласини за трка за вооружување меѓу двете земји на полето...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!