Таг : Живот

Забава МАГАЗИН

Леди Гага денес го прославува 34 роденден

Пејачката Леди Гага е родена на 28 март 1986 во Њујорк, а денеска го прославува својот 34 роденден. Води турбулентен живот која, меѓу останатото, го...
ЕКОНОМИЈА

Зголемени трошоците за животот и цените на мало

Stefanija Kuzmanovska
Трошоците на животот и цените на мало во јануари годинава се зголемени за 0,1 отсто во однос на претходниот месец, а во споредба со јануари...
Забава МАГАЗИН

Шест фактори за долговечноста и виталноста на кралицата Елизабета

Елена Даскалова
Кралицата Елизабета Втора е најдолговечниот монарх на сите времиња, а дури ни во 10-та деценија од својот живот таа ретко пропушта важни кралски свечености. Нејзините...
Забава МАГАЗИН

Кајли Џенер не се сеќава каков ѝ бил животот пред да стане позната

Елена Даскалова
Кога почна реалното шоу на Кардашијан, Кајли беше едвај тинејџерка, па сосема е во право кога вели дека на периодот кога не била славна не...
Забава МАГАЗИН

Хари е постојано тажен, му недостигаат пријателите

На принцот Хари му недостигаат пријателите од Велика Британија, а сега, повеќе од било кога, е активен во група на WhatsApp во која постојано и...
МАКЕДОНИЈА

Научна трибина за животот и делото на Гоце Делчев

Stefanija Kuzmanovska
Во Скопје денеска ќе се одржи научна трибина на тема „Животот и делото на Гоце Делчев во колективната меморија на македонскиот народ“. Трибината ја организира...
МАКЕДОНИЈА

„Finance think“: Зајакнување на правото, подобрување на образованието и здравството најважни за граѓаните

Ивана Рамаданова
Зајакнување на владеење на правото, подобрување на квалитетот на наставата на сите нивоа на образование, подобар квалитет на здравствените услуги и задржување на лекарите во...
Забава МАГАЗИН

Како ќе изгледа „мирниот“ живот на Хари и Меган во Канада?

Принцот Хари и сопругта Меган Маркл го свртеја грбот на кралското семејство за да водат „мирен живот“ во Канада, или барем на тоа се надеваат....
Здравје и Храна МАГАЗИН

Љубовниот живот влијае врз животот на жената

Жените кои имаат сексуални односи бар еднаш во неделата покасно влегуваат во менопауза од жените кои имаат односи еднаш месечно. Научниците од универзитетот во Лондон...
Забава МАГАЗИН

Кристина Агилера во непрепознатливо издание

Пејачката Кристина Агилера во последно време се повлече од јавност и се посвети на своето семејство. Папараците ја уловија додека таа и сопругот ја носеа...