СТАНДАРД life

Фитнес

Фитнес

Експерти: 10 вежби кои согоруваат најмногу калории

Urednik
Количината на потрошени калории со различни тренинзи варира во зависност од личноста и нивото на интензитет. Значи, ако сте се прашувале: „Која вежба согорува најмногу...
Фитнес

Како да го затегнеме телото со само неколку минути на ден

Radmila Tasevska
Редовната физичка активност нè прави поубави, а и се чувствуваме подобро. Освен тоа се намалува ризикот од развој на различни состојби, како кардиоваскуларни болести, дијабетес,...
Фитнес

Ако сте лути, применете ги овие вежби: Кажете и збогум на негативната енергија

Urednik
Вежбањето е добро за ослободување од негативната енергија и е одличен „издувен вентил“ за смирување на тензиите. Една студија покажа дека аеробното вежбање може да...
Фитнес

Фитнес рутината на Меган Маркл: Како до извајани раце и мускулесто тело?

Urednik
Меган Маркл не престанува да биде дневна тема на таблоидите; од скандали и модни прашања, до прашања за тоа што јаде војвотката, со кого се...
Фитнес

Што се случува со телото кога ќе надминете 10.000 чекори дневно?

Urednik
Пешачењето е популарна и достапна форма на вежбање која нуди бројни здравствени придобивки. Повеќето луѓе слушнале дека одењето 10.000 чекори дневно е крајната цел за...
Фитнес

(ВИДЕО) Вежба која ги топи мастите: Повторете ја 100 пати и ќе имате ефект како да сте трчале цел час

Urednik
Девојките често одат во теретана или одат на напорни групни тренинзи и се грижат за исхраната за да ја доведат својата фигура до совршенство. Сепак,...
Фитнес

Високиот крвен притисок е опасен и се повеќе луѓе го имаат! Откриваме кои вежби го намалуваат најдобро

Urednik
Кога некој вели дека е потребна поголема физичка активност за да се намали високиот крвен притисок, повеќето луѓе мислат дека треба да трчаат или да...