26.8 C
Скопје
24 септември, 2023
СТАНДАРД life

Карактеристики

БИЗЛАЈФ

5 карактеристики типични за најбогатите луѓе во светот

Влатко Зорба
Не постои рецепт кој ќе ви помогне да се збогатате, но истражувањата покажаа дека најбогатите луѓе во светот имаат одредени заеднички карактеристики. Оваа студија ги...
ТЕХНОЛОГИЈА

Се појави ВИДЕО од Xiaomi Mi 11 Ultra – има секундарен екран и зум од 120x

Влатко Зорба
Xiaomi Mi 11 беше претставен кон крајот на минатата година, а потоа беше објавен на глобално ниво на почетокот на оваа недела. Многумина очекуваа дека...
ТЕХНОЛОГИЈА

Познати спецификациите на Huawei P50 Pro 5G

Влатко Зорба
Пред четири години, Huawei постави амбициозна цел да ги престигне Apple и Samsung на пазарот на паметни телефони. Многумина ја опишаа оваа можност како нереална,...
ТЕХНОЛОГИЈА

Се појавија целосните карактеристики на Samsung Galaxy Note10 Lite

msp-admin
Откако неодамна се појавија целосните детали за идниот Galaxy S10 Lite, германската страница WinFuture сега ги сподели карактеристиките на уште еден очекуван модел, Galaxy Note10...
КОМПАНИИ

Типичниот Android смартфон: 128 GB и екран од најмалку 6 инчи

msp-admin
Статистиката на AnTuTu дава идеја за карактеристиките на типичен паметен телефон со Android денес. Податоците се од кинескиот пазар – најголем во светот – и...