Стандард

Пошта

ЕКОНОМИЈА

Повеќе дигитални услуги, подобрување на ефикасноста на доставата и зголемување на работното време, ветува директорот на Пошта

Влатко Зорба
„Ја враќаме Пошта кон граѓаните бидејќи токму тие ни даваат плата бидејќи избираат да ги користат нашите услуги. Затоа мора да бидеме отворени и одговорни,...
КОМПАНИИ

Потпишан Договорот меѓу Пошта и Халкбанка: Најдоцна од 1 март граѓаните ќе можат да вршат финансиски услуги

msp-admin
Генералните директори на „Пошта на Северна Македонија“ и „Халкбанка“, Јани Макрадули и Билал Суџубаши денеска го потпишаа Договорот за соработка. Веднаш по неговото склучување, генералниот...
ЕКОНОМИЈА

Повторно се враќа можноста сметките да се платат во Пошта, овојпат со пониски провизии

Ангела Веселиновска
До крајот на годината се очекува Халкбанк, да потпише договор со Македонска Пошта, па оттаму граѓаните од 2021. година ќе можат да ги плаќаат сметките...
ЕКОНОМИЈА

Макрадули: Граѓаните од 1 март ќе можат своите сметки да ги плаќаат во „Пошта“

Берта Китинска
Граѓаните од 1 март ќе можат своите сметки да ги плаќаат на шалтерите во „Пошта“, а договорот со „Халкбанк“ се очекувам да биде потпишан до...
ЕКОНОМИЈА

Рустеми од Македонска пошта станува директор на ЈП „Државни патишта“

Берта Китинска
Досегашниот директор на Македонска пошта ќе биде новиот директор на Јавното претпријатие за државни патишта, соопшти  премиерот Зоран Заев. – На денешната седница Владата би...
ЕКОНОМИЈА

Владата даде согласност „Пошта“ може да почне преговори со банките

Берта Китинска
Владата на денешната седница даде согласност АД „Пошта” да отпочне постапка за преговори за склучување на нов договор за соработка со банка преку која ќе...
ЕКОНОМИЈА

Поради стечајот на Еуростандард банка од денеска АД „Пошта“ не може да ги обезбеди финансиските услуги

Берта Китинска
Поради неработењето на Еуростандард банка од денеска на шалтерите не можеме да ги обезбедиме финансиските услуги и услугите на платниот промет за многу граѓани и...
ЕКОНОМИЈА

„Пошта“ во загуба од 10 милиони евра, директорите се осигурале со полиси

Акционерското друштво „Пошта“ заклучно со 31 декември во 2018 година бележи загуба во вкупен износ од 594.563.000 милиони денари или околу 10 милиони евра. Само...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!