СТАНДАРД life

Рецепт

Храна

Грчки компири: трик-рецепт за печено совршенство со лимон и лук

Urednik
Сигурно веќе ги имате сите состојки за убави грчки компири дома, а можете да ги послужите со вашето омилено парче месо, риба или зеленчук… Компирите...
Храна

Омилената салата на Камерон Дијаз: Совршено летно јадење

Urednik
Сега кога летото ја покажа својата најжешка страна, секој оброк што подразбира хранливо освежување е добредојден. Актерката Камерон Дијаз (50) одлучила да го сподели совршениот...
Храна

Чизкејк со путер од кикирики! Толку е добар што ќе барате парче повеќе

Urednik
Кога станува збор за десертите, веруваме дека овој чизкејк ќе заземе посебно место во вашето срце и стомак: Состојки: * 250 гр путер од кикирики...
Храна

Рецепт за ПАЛАЧИНКИ на славен ФРАНЦУСКИ ГОТВАЧ кој мора да го пробате

Urednik
Палачинките се омилениот деликатес на повеќето луѓе уште од детството, а сигурно секоја домаќинка има свој докажан рецепт како да ги направи совршено вкусни. Сепак,...
Храна

Пудинг од морков: Деликатес од Јужна Азија со вкус на алва

Urednik
Во текот на летото се препорачува да се јаде што повеќе овошје и зеленчук, вклучително и моркови. Многумина не ги сакаат варени, но доколку ги...