22.8 C
Скопје
24 септември, 2023
СТАНДАРД life

Urednik

Шоубиз

Ева Мендес е најголемиот обожавател на Гослинг: „Мојот човек. Мојот живот…’

Urednik
Холивудскиот актер Рајан Гослинг, кој моментално работи на промоцијата на својот најнов филм со Марго Роби „Барби“, навистина може да биде среќен што со себе...
Шоубиз

Хајди Клум доживеа „пеџ“ на црвениот тепих: Во предизвикувачки фустан случајно покажа повеќе отколку што сакаше (ВИДЕО)

Urednik
Славната манекенка Хајди Клум моментално е на Неделата на висока мода во Париз. Како и секогаш, таа на црвениот тепих привлекува внимание со оригинални креации,...
Шоубиз

Уште едно розево издание од Марго Роби, овој пат по моделот на вистинската Барбика

Urednik
На секоја премиера на филмот „Барби“, Марго Роби ја прави врвната промоција со нејзините внимателно испланирани комбинации. Розевиот свет на Барби и стана секојдневие, а...
Шоубиз

Џенифер Анистон конечно најде место каде што е навистина среќна

Urednik
54-годишната актерка Џенифер Анистон беше фотографирана во црни хеланки и пар апостолки, со црн горен дел на кој пишува „Stand Up To Cancer“. Тоа е...
Храна

Рецепт за ПАЛАЧИНКИ на славен ФРАНЦУСКИ ГОТВАЧ кој мора да го пробате

Urednik
Палачинките се омилениот деликатес на повеќето луѓе уште од детството, а сигурно секоја домаќинка има свој докажан рецепт како да ги направи совршено вкусни. Сепак,...
Шоубиз

РИКИ МАРТИН СЕ РАЗВЕДУВА ОД СОПРУГОТ: Кој ќе ги добие децата?

Urednik
Рики Мартин и Џван Јозеф решија да се разведат по 6 години брак и по тој повод заедно го објавија следново: „Решивме да ставиме крај...
Шоубиз

Салма не ја пропушта можноста: Погледнете ја жешката честитка до следбениците на Хајек за „Денот на бикини“…

Urednik
Салма Хајек, одамна е познато, најдобро се чувствува во костим за капење. Актерката речиси секој ден објавува разголени фотографии и „собира“ неколку милиони „лајкови“ од...
Здравје

Ве „изгорела“ медуза? Еве што треба да направите!

Urednik
Колку и да се фасцинантни по изглед, тие имаат и одредена стравопочит кон човекот. Деновиве владеат медузи, а нивните блиски средби со луѓето често доведуваат...