Стандард

Изградба

ЕКОНОМИЈА

Започнува изградбата на насипна брана со придружни објекти на „Отиња” во вкупна вредност од 460 милиони денари

Влатко Зорба
Владата ја разгледа и ја усвои и Информацијата за отпочнување со реализација на проектот: Изградба на насипна брана со придружни објекти „Отиња”, Општина Штип, при...
КОМПАНИИ

Изградбата на „Северен тек 2“ ќе заврши во јуни

Влатко Зорба
Операторот на проектот „Северен тек 2 АГ“ планира да ја заврши изградбата на гасоводот „Северен тек 2“ во јуни, објави агенцијата „Блумберг“ повикувајќи се на...
ЕКОНОМИЈА

Годинава започнува изградба на преку 200 социјални станови

Влатко Зорба
За оваа година во соработка со АД за стопанисување со станбен и деловен простор планираме изградба на 5 нови згради со над 200 станови наменети...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!