Таг : Лукаревска

Политика

Лукаревска: Најавуваме една милијарда евра странски инвестиции за следните четири години

Влатко Зорба
На 15-ти излезете и гласајте, не дозволувајте друг да го прави изборот за вашата иднина, вие одлучувате, заокружете три за да одиме напред. Покажавме одговорност,...
ЕКОНОМИЈА

Лукаревска: Им помагаме на компаниите и на вработените, заедно ги санираме економските последици

Со конкретни мерки за секоја категорија граѓани и во услови на здравствена криза ги поддржуваме граѓаните и компаниите. Ги видовме резултатите на дело. Задоволство е...
Политика

Лукаревска: Наследивме урнисан систем, од таква позиција горди сме што сработивме многу

Ако видиме која е реализација на програмата” За живот”, сигурно 85% од проектите се реализирани, она што го нудиме во програмата “Можеме”е реалност не само...
Политика

Лукаревска: Нудиме поголеми плати и пензии и шанса за младите да останат во државата

Носителката на кандидатската листа во Втората изборна единица на коалицијата „Можеме“ предводена од СДСМ, Сања Лукаревска синоќа на трибина во Ѓорче Петров порача дека на...
Политика

Лукаревска: Навремениот и неселективен поврат на ДДВ кон компаниите исклучително важен за развојна економија

Влатко Зорба
Ние сме носители на напредок, развојна економија, просперитетна држава, рече носителката на изборната единица 2 Сања Лукаревска од коалицијата „Можеме”, која денеска оствари повеќе средби...
Политика

Лукаревска: И во криза не баравме изговори, градиме, ги поддржуваме бизнисите, ги враќаме парите кај граѓаните

Влатко Зорба
Со граѓаните на општина Бутел носителката на изборна листа во ИЕ2 Сања Лукаревска, разговараше за приоритетните комунални прашања, за поддршата на бизнис секторот, за можностите...
Политика

Лукаревска: Социјалдемократскиот сојуз никогаш не била деструктивна партија

Влатко Зорба
Долго сум дел од партијата која донесе позитивни промени во државата после 11 годишното владеење на ВМРО ДППМНЕ, време кога се случи драстично уназадување на...
Политика

Лукаревска: Иако се веќе прочитана книга, нудат обнова на режим, закани и уцени

Влатко Зорба
Сања Лукаревска, од кандидатската листа на коалицијата „Можеме“ во ИЕ 2, на граѓанската трибина во Куманово истакна дека тие можат и нудат повисок стандард и...
Политика

Лукаревска: Имаме јасна визија каква држава сакаме да биде Република Северна Македонија во 2024 година

Влатко Зорба
Носителката од Коалцијата „Можеме“ во втората изборна единица Сања Лукаревска, денеска остварува повеќе теренски активности во Куманово, од каде порача дека Владата предводена од СДСМ...
Политика

Лукаревска: СДСМ создава еднакво општество за сите, унапредувањето на правата на жената е врвен приоритет

Влатко Зорба
Носителката на ИЕ 2, од коалицијата „Moжеме” преводена од СДСМ, Сања Лукаревска, денеска во општина Шуто Оризари се сретна со членките на Форумот на жени...