Стандард

Рецесија

ЕКОНОМИЈА

Економијата број 1 во Европа насочена кон рецесија

Stefanija Kuzmanovska
Борбата против коронавирусот ја турка Германија во рецесија. „Проценките за тоа колку длабока ќе биде таа, во моментов е предмет на неизвесност. Разгледани се различни...
АНАЛИЗИ

„Њујорк Тајмс“: Зошто оваа рецесија ќе биде поинаква од претходните?

msp-admin
Во претходните финансиски кризи, централните банки ширум светот развија докажан пакет на алатки за спасување на националните економии. Па зошто не функционираат претходните интервенции и...
КОМПАНИИ

Глобалната економија се соочува со поголем проблем од евентуална рецесија

msp-admin
Светската економија се наоѓа во дупка, од која нема да излезе доколку владите не направат радикална промена во нивните политики и начините на кои тие...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!