Таг : Криминал

Регион

Тадиќ: Во функција е систематската криминализација на српското општество (ВИДЕО)

Влатко Зорба
„Србија се соочува со можност за злоупотреба во трговијата со оружје, во време кога повторно е предмет на меѓународна анализа во областа на безбедноста и...
МАКЕДОНИЈА

Продолжува масовната сеча во Малешевијата, дел од дрвата се носат на продажба во Струмица

Во сенка на случувањата со коронавирусот, продолжува масовната нелегална сеча на дрва во малешевијата, пишува „Ден“. Според информациите на порталот, нелегално исечените дрва се носат...
МАКЕДОНИЈА

Васев: Сомнителните транскации покажуваат дека Мицкоски давал пари на граѓаните за членови на ВМРО-ДПМНЕ

Втор ден молк од извршителот Христијан Мицкоски за скандалот со криминално, расипничко испумпување пари од граѓаните и префрлање во џепови на негови блиски од ВМРО-ДПМНЕ....
Компании и пазар

Загубите од криминал со криптовалути растат

Влатко Зорба
Загубите од криминал со криптовалути значително се зголемија минатата година на 4,52 милијарди долари. Ова е скоро 160% повеќе во однос на 2018 година, кога...
Политика

На владина седница ќе се утврдува текстот на Предлог – законот за ратификација на Договорот меѓу РСМ и Германија за соработка во борбата против криминалот

Влатко Зорба
Предлог – програмата за капитални субвенции за развој на плански региони во областа на земјоделството и руралниот развој за 2020 година и Предлог – програмата...
Политика

Петровска: За да се борите против криминалот треба да го осудите криминалот во сопствените редови

Влатко Зорба
„За да се борите против криминалот треба да го осудите криминалот во сопствените редови. Следниот пат кога ќе застанете пред камера со обвинувања, прво проверете...
Политика

Манчевски: Враќањето на амнестијата на Иванов ги потврдува заложбите на структури на ВМРО-ДПМНЕ за одбрана на криминалот

Влатко Зорба
Создадовме услови системот да функционира, а показател за тоа е дека за кого било и да се работи, денес се спроведуваат истраги и лицата се...
Забава МАГАЗИН

Анализи на ФБИ утврдија кои хороскопски знаци се најопасни

По анализирање на архивите на злосторствата, ФБИ утврдил дека најголемиот број од криминалците се родени во одреден период од годината, а тоа најчесто се личности...
Политика

ДС: Балканските држави треба да отворат војна против криминалот

Влатко Зорба
Демократскиот сојуз денеска во соопштение посочува дека балканските држави треба меѓусебно да соработуваат, се со цел да се овозможи брз проток на стоки, капитал и...
Политика

Бочварски: ВМРО ДПМНЕ потроши 700 милиони евра за криминални споменици (ВИДЕО)

Влатко Зорба
„Огромна е разликата помеѓу СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ во концепцискиот пристап на капиталните инвестиции и развојот на инфраструктурата. Само за споредба ВМРО-ДПМНЕ потроши 700 милиони евра...