Стандард

Лидл

ЕКОНОМИЈА

„Лидл“ ќе гради модерен логистички центар во С.Македонија

Влатко Зорба
Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев, заедно со министерот за транспорт и врски Благој Бочварски и градоначалникот на град Скопје, Петре Шилегов,...
ЕКОНОМИЈА

Првичната инвестиција на Lidl во С.Македонија ќе биде 500.000 евра

Влатко Зорба
По влегувањето на пазарот во Словенија, Хрватска и Србија, германскиот трговски синџир Lidl ќе го отвори својот прв супермаркет и во Северна Македонија, објави специјализираниот...
ЕКОНОМИЈА

Lidl ја регистрираше својата компанија во Македонија

Влатко Зорба
Германскиот трговски синџир Lidl ја регистрираше својата компанија во Македонија, а ќе биде управувана од бугарската филијала. Една од најголемите компании во малопродажбата во светот...
БИЗЛАЈФ

Понуда за македонските туристи: Тура до „Лидл“ во Врање

Влатко Зорба
Туризмот и угостителството најмногу страдаа за време на пандемијата на коронавирус, но не е сè толку сиво. На туристите од Северна Македонија деновиве им беше...
КОМПАНИИ

„Лидл“ со паричен стимул за вработените кои ќе се вакцинираат

Влатко Зорба
Германскиот ланец за попусти на супермаркети „Лидл“ им понуди на сите свои вработени во САД кои се вакцинирани против Ковид-19, дополнителни 200 долари откако вакцината...
ТЕХНОЛОГИЈА

Битка за PlayStation 4: Стотици луѓе против полицијата за конзолата за игри од 95 евра

msp-admin
Промотивната продажба на популарната конзола за игри PlayStation 4 во францускиот град Оргевал, северо-источно од Париз, заврши со полициска интервенција и густи облаци од солзавец....
КОМПАНИИ

„Лидл“ ќе инвестира 15 милијарди фунти во Велика Британија

msp-admin
Германскиот трговец на мало, „Лидл“ планира да инвестира 15 милијарди фунти (19 милијарди американски долари) во следните пет години, како дел од проширувањето на бизнисот...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!