Стандард

КОМПАНИИ

КОМПАНИИ

МБА: Сте банки и штедилници интензивно преземаат активности за заштита на здравјето на своите клиенти

msp-admin
Македонската банкарска асоцијација (МБА) денеска преку соопштение ја извести јавноста дека сите банки и штедилници интензивно преземаат активности за заштита на здравјето на своите клиенти....
КОМПАНИИ

На просечно четиричлено семејство во март му биле потребни 32.941 денари за задоволување на основните потреби

msp-admin
На просечно четиричлено семејство во март оваа година му биле неопходни најмалку 32.841 денар за задоволување на основните потреби, покажува минималната кошница на Сојузот на...
КОМПАНИИ

За време на пандемијата, четирипати зголемен бројот на повици преку Viber

msp-admin
Комуникациската платформа „Rakutan Viber“ бележи раст од 134 проценти во бројот на групни пораки испратени во последните недели, во однос на последната недела од јануари,...
КОМПАНИИ

Производството во Италија редуцирано за третина: Повеќе од 420,000 луѓе остануваат без работа

msp-admin
Италија, каде производствената активност е намалена за 34 проценти, како резултат на пандемијата на вирусот „КОВИД-19“, се соочува со невидена криза, при што се проценува...
КОМПАНИИ

На овие седум македонски компании добивката им се мери во милијарди

msp-admin
Седум компании од нашата земја во текот на минатата година успеале да остварат добивка изразена со 10 цифри. Предводник на оваа листа е Стопанска банка АД...
КОМПАНИИ

Италијанците се плашат од странски инвеститори: Може да го искористат колапсот и да ги преземат домашните компании

msp-admin
Италија планира да прошири посебни овластувања за заштита на стратешките компании од несакани странски интереси, изјави претставник на италијанската влада, додавајќи дека мерките би важеле...
КОМПАНИИ

Битолска млекара обезбеди финансиска поддршка за Министерство за здравство за сервис на апаратите за респираторна нега

msp-admin
Битолска млекара излезе пресрет и обезбеди финансиска помош за ургентните потреби на Министерството за здравство за сервис и репарација на апаратите за респираторна нега, коишто...
КОМПАНИИ

Британската фунта драстично падна откако Џонсон беше префрлен на интензивна нега (ФОТО)

msp-admin
Британската фунта драстично падна во однос на доларот и еврото, откако британскиот премиер Борис Џонсон заврши во единицата за интензивна нега, откако се влоши неговата...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!