Стандард

Богатство

КОМПАНИИ

Како мудрецот од Омаха го троши своето богатство

msp-admin
За разлика од другите милијардери, богатството на Ворен Бафет беше под влијание на нестабилната берза и влијанието што го претрпе економијата поради пандемијата. Акциите на...
КОМПАНИИ

Најбогатите луѓе во светот станаа „потешки“ за 845 милијарди долари за време на пандемијата

msp-admin
Џеф Безос, Бил Гејтс, Марк Закерберг и други американски милијардери забележаа вртоглав раст на нивното богатство во последните шест месеци. Во исто време, милиони Американци...
КОМПАНИИ

Безос го зголеми богатството за 29,9 милијарди долари за време на криза

msp-admin
Најбогатите луѓе на планетата станаа уште побогати – вкупното богатство на 25-те најбогати луѓе на светот се зголеми за 255 милијарди долари за два месеци,...
КОМПАНИИ

Тројца руски олигарси меѓу најбогатите во Велика Британија

msp-admin
Руските бизнисмени Алишер Усманов, Михаил Фридман и Роман Абрамович влегоа во првите 20 најбогати луѓе во Велика Британија, според истражувањето на „Сандеј тајмс“. Богатството на...
КОМПАНИИ

Петмина руски богаташи го зголемија своето богатство за 27 милијарди долари за една година

msp-admin
Пет руски магнати со инвестиции во гас, нафта и метали ја завршија 2019 година со најголем раст на личното богатство, пренесува „Форбс Русија“. Вкупно, петорицата...
ЕКОНОМИЈА КОМПАНИИ

За еден ден заработил 5,1 милијарди долари!

Влатко Зорба
Претседателот и извршниот директор на ЛВМХ групацијата, Бернар Арно во чија сопственост се луксузните брендови, Диор, Луј Витон и Хенеси во еден ден заработил 5,1...