Таг : „МојДДВ“

МАКЕДОНИЈА

МојДДВ #МојаНаграда: Кои се 15 – те граѓани кои добија по 100.000 денари?

Влатко Зорба
Најсреќните 15 граѓани кои од први до 31 март годинава скенирале фискални сметки, добија по 100.000 денари. Ова се добитниците: 1. Ванче Василески – Тетово...
МАКЕДОНИЈА

Познати добитниците на 100.000 денари од второто коло на МојДДВ #МојаНаграда

Влатко Зорба
Вечерва беа извлечени 15-те добитници на 100.000 денари во второто коло од наградната игра МојДДВ #МојаНаграда. „Со #МојаНаграда сите кои скенираат имаат 3 главни придобивки...
МАКЕДОНИЈА

Почна исплатата на „МојДДВ“ за октомври, ноември и декември

Влатко Зорба
Започна исплатата за второто тримесечје на „МојДДВ“. На сметките на апликацијата МојДДВ кои скенирале фискални сметки во месеците октомври, ноември и декември 2019 година, ќе...
Интервју МАКЕДОНИЈА

Лукаревска: Уцените, заканите, заплашувањата се минато и секоја реформа во УЈП е доказ дека градиме партнерски однос со даночните обврзници

Влатко Зорба
Уцените, заканите, заплашувањата се минато и секоја реформа, услуга, мерка којашто ја спроведува и нуди Управата за јавни приходи, е доказ дека во изминатиов период...
Политика

СДСМ: Мицкоски не може да се помири дека парите се враќаат кај граѓаните наместо да одат кај фамилијата

Влатко Зорба
„Мицкоски по кој знае кој пат докажува дека слугува на режимската матрица на Груевски која грабаше и ги осиромашуваше граѓаните. Мицкоски не може да се...
Политика

Колемишевски: Со „Мој ДДВ“ вративме 6.9 милиони евра кај граѓаните (ВИДЕО)

Влатко Зорба
„Реализација на мерката Мој ДДВ, преку која 15% од данокот на додадена вредност кој го плаќаат граѓаните, се враќа назад во нивниот буџет, дава одлични...
Политика

Ангеловска: За само три дена, наградната игра МојДДВ #МојаНаграда успеа да ги триплира бројките

Влатко Зорба
Во наградната игра МојДДВ #МојаНаграда досега учествуваат 110 илјади граѓани и се доделените првите 30 награди, при што за трипати се зголемени бројките за скенирани...
Политика

Заев: Секој ден плус е важен, секоја илјадарка плус е добредојдена!

Влатко Зорба
„Секој ден плус е важен, секоја илјадарка плус е добредојдена! УЈП започна со исплата на 186 милиони денари на граѓаните кои скенираа сметки преку проектот...
Политика

Ангеловска за „МојДДВ“: Исплатени 21 милион денари на над 16 илјади граѓани

Влатко Зорба
Шеснаесет илјади и 600 граѓани веќе ги добија средствата од мерката МојДДВ. На нивните сметки државата префрли околу 21 милион денари. Ова го соопшти денеска...