Стандард

ТЕХНОЛОГИЈА

ТЕХНОЛОГИЈА

Нови решенија за заштита на лозинките и личните податоци од Google

msp-admin
Google објави дека воведува голем број на нови функции поврзани со приватноста, кои беа објавени за време на Конференцијата за развивачи Google I / O....
ТЕХНОЛОГИЈА

Нов тест покажува колку е издржлива шарката на Galaxy Fold (ВИДЕО)

msp-admin
Неодамна видовме како ажурираната верзија на паметниот телефон со екран на преклоп, Samsung Galaxy Fold се справува со тестовите на JerryRigEverything, а сега SquareTrade пушта...
ТЕХНОЛОГИЈА

Samsung Galaxy S10 веќе може да снима Hyperlapse видео со предната камера

msp-admin
Серијата паметни телефони Samsung Galaxy S10 сега имаат можност да снимаат Hyperlapse клипови со предната камера, овозможено со најновото ажурирање, со кое уредите сега добиваат...
ТЕХНОЛОГИЈА

Microsoft Surface Duo – паметен телефон со два екрани и Android (ВИДЕО)

msp-admin
Не очекувавме Microsoft да лансира нови уреди во категоријата паметни телефони по неуспехот на својата мобилна стратегија, но компанијата одлучи да нè демантира со објавување...
ТЕХНОЛОГИЈА

Xiaomi Mi 9 Lite со 108MP камера ќе биде промовиран на 24 октомври

msp-admin
Xiaomi е популарен производител на паметни телефони кој веќе стекна голема популарност надвор од локалниот пазар. Нивните уреди имаат атрактивен дизајн и моќен хардвер, но...
ТЕХНОЛОГИЈА

Apple ќе ги прави идните iPhone-и целосно од рециклиран материјал

msp-admin
Директорот задолжен за политиките за животна средина во Apple, Лиза Џексон има намера да го искористи влијанието на производителот на „iPhone“ за поголема употреба на...
ТЕХНОЛОГИЈА

iPhone 11 ќе предупредува кога користите неоригинални делови

msp-admin
Навлегувањето на поголеми екрани во мобилните телефони носи и поголеми ризици од оштетување. Цените на производството на екраните се зголемуваат со секоја генерација и во...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!