Таг : СДСМ

Политика

СДСМ: Цела држава се бори против коронавирусот, само фрустрираниот Мицкоски очајно шири лажни вести

Влатко Зорба
„Целата држава, институциите, граѓаните, службениците, сите бескомпромисно се борат против коронавирусот, само фрустрираниот Христијан Мицкоски очајно шири лажни вести и неоснована паника. Со таквото однесување,...
Политика

СДСМ: Лицата од неформалната економија кои се без приходи ќе добијат по 7000 денари

Берта Китинска
Коронавирусот комплетно го промени начинот на кој фунцкионира светот и никој не е поштеден. И нашата земја како дел од глобалната криза која го зафати...
Политика

Петров кон претприемачите: Владата е свесна за проблемите со кои се соочувате (ВИДЕО)

Влатко Зорба
„Владата на Република Северна Македонија е свесна за проблемите со кои се соочувате и подготви нов пакет на економски мерки, вреден 200 милион евра, со...
Политика

СДСМ: Со економските мерки ги спасуваме работните места, време е за солидарност

Берта Китинска
СДСМ го поддржува вториот голем пакет економски мерки за справување со економската кризата, вреден 200 милиони евра, што го донесе Владата и го поздравува фактот...
Политика

Битиќи: Партијата која велеше дека имаме работна сила поевтина и од Африка, денеска кажува дека помош од 14.500 денари месечно е недоволна

Влатко Зорба
„Најпрво ги субвенцонираме погодените компании со 50 отсто од придонесите за вработените, а дополнително дадовме и кредитни линии со 0 отсто каматна стапка, кои треба...
Политика

Костадинов: Државата ги спасува работните места на граѓаните и обезбедува приход за секој човек (ВИДЕО)

Влатко Зорба
„Донесени се важни одлуки, државата ги спасува работните места на граѓаните и обезбедува приход за секој човек! Преку конкретни мерки за зачувување на секое работно...
Политика

СДСМ: Владата донесе сериозни економски мерки со кои ќе ги спасува работните места

Берта Китинска
Владата на Република Северна Македонија го донесе вториот пакет економски мерки кои имаат за цел побрзо и поефикасно справување со економските последици од коронавирусот, велат...
Политика

СДСМ: Додека Мицкоски тера политиканство, Владата се бори против коронавирусот

Влатко Зорба
„Додека Христијан Мицкоски тера политиканство, Владата се бори против коронавирусот и донесе вистински мерки за сите!“, велат од СДСМ. „Мерки вредни 200 милиони евра кои...
Политика

СДСМ: Со влезот во НАТО обезбедена е нашата иднина и територијалниот интегритет

Во време на сериозна светска здравствена криза, Република Северна Македонија пишува нова историја, после долги години конечно оствари една од стратешките поставени уште во 1991...
Политика

СДСМ: И во време на криза, ВМРО-ДПМНЕ се грижи единствено за личните и партиските интереси

И во време кога државата и граѓаните се соочуваат со здравствена и економска криза, Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се грижат единствено за личните и партиските...