Таг : СДСМ

Политика

Мицкоски: Со оркестрираната акција на СДСМ да се шкртаат гласачките ливчиња го потценуваат својот народ

Влатко Зорба
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното гостување во емисијата „Заспиј ако можеш“ на ТВ Алфа, посочи дека со оркестрирана акција СДСМ граѓаните да ја...
Политика

Спасовски од Куманово: Режимот беше подготвен да убива за да го спречи напредокот

Влатко Зорба
Стоевте на страната на правдата, вистината и прогресот. Куманово ја започна битката против фашизмот, за независна Македонија, ја започна и битката против режимот. Пред само...
Политика

ДУИ изрази жалење за коментарите на Заев, се надева на соработка и по 15 јули

Влатко Зорба
„Демократската Унија за Интеграција изразува жалење за денешните коментари на претседателот на Социјал Демократскиот Сојуз на Македонија и наш актуелен владин партнер, г-динот Зоран Заев“,...
Политика

Шекеринска: ВМРО-ДПМНЕ излезе со лаги, диксвалификации, шпекулации и консктуркции, кои изгледаат смешни

Влатко Зорба
Секој водеше каква што му прилега ние излеговме пред граѓаните со силен оптимизам, енергија и резултати, со точни јасни и недвосмислени ветувања што планираме во...
Политика

СДСМ: ДПМНЕ во очај, конечно слушнавме како звучи сечено-лепено

Влатко Зорба
„На последниот ден од кампањата за парламентарните избори и официјално зариба машината за лажни вести во белиот дворец“, реагираат од СДСМ на денешната снимка во...
Политика

Спасовски од Куманово: Во наредниот четиригодишен мандат – економско унапредување на државата

Влатко Зорба
Носителот во ИЕ2 од СДСМ, Оливер Спасовски денеска оствари средби со граѓани од Куманово и населените места, на кои истакна дека последниве три години решени...
Политика

Лукаревска: Најавуваме една милијарда евра странски инвестиции за следните четири години

Влатко Зорба
На 15-ти излезете и гласајте, не дозволувајте друг да го прави изборот за вашата иднина, вие одлучувате, заокружете три за да одиме напред. Покажавме одговорност,...
Политика

Андреевски: Близу 1 милион евра профитирале хидроцентралите на Мицкоски од државата (ВИДЕО)

Влатко Зорба
„Главното прашање што го поставивме вчера, а не ни беше одговорено, ќе го поставиме и денеска: зошто лидерот на опозицијата ја крие својата имотна состојба?...
Политика

Шахпаска: Негласањето носи ризик да изгубиме се што постигнавме заедно

На 15 јули излези и гласај. Заокружи го бројот 3. За уште повеќе успеси и уште подобра иднина на нас, нашите деца, нашата татковина. Во...
Политика

Николовски: На 15 јули на 100 % безбедни избори ќе победи најразноликата и најмоќна коалиција МОЖЕМЕ

На 15 јули одлучуваме за нашата иднина, одлучуваме дали ќе одиме напред или ќе се враќаме назад. Заедно со граѓаните го победивме режимот на Груевски,...