Стандард

КОМПАНИИ

КОМПАНИИ

Пазарот на смартфони во Европа бележи раст во третиот квартал

msp-admin
Откако неодамна се појавија податоци за развојот на пазарот за паметни телефони во третиот квартал од годината во светски рамки, сега имаме бројки за Европа....
КОМПАНИИ

Деспотовски: Државата дава поддршка за младите, целта е да останат тука и своите бизнис идеи да ги реализираат во земјава

msp-admin
Оваа држава дава и можност и поддршка за младите. Целта е тие да останат тука и своите бизнис идеи да ги реализираат во земјава, рече...
КОМПАНИИ

Со добивка од 80 милиони евра, ЕСМ ќе развива проекти кои ќе придонесат кон подобрување на животната средина

msp-admin
Во изминатата деценија, зголемените трошоци за енергетика, не дозволуваа развој на енергетските компании во постапките за борба против аерозагадувањето. Зголемувањето на потрошувачката на енергетски горива...
КОМПАНИИ

Младите истражувачи поддржани од ФИТР изработија беспилотно летало со примена во земјоделие и шумарство

msp-admin
Резултатите од проектот за изработка на дрон со голема носивост за прскање тешкодостапни и инфицирани шуми на тимот ученици од скопската гимназија „Георги Димитров“ и...
КОМПАНИИ

Саша Барон Коен: И Хитлер би можел да плати за антисемитски реклами на Фејсбук

msp-admin
Британскиот комичар Саша Барон Коен изјави дека доколку постоеше Фејсбук во 1930-тите тој дури и ќе му дадел простор на Хитлер да пропагира антисемитизам. Барон...
КОМПАНИИ

Најголемиот хеџ-фонд во светот ставил облог дека ќе има нова светска економска криза

msp-admin
Најголемиот хеџ-фонд во светот „Бриџватер ашосиејтед“, основан од американскиот милијардер Реј Далио, типувал на пад на берзите во САД и во Европа и на светска...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!