Стандард

КОМПАНИИ

КОМПАНИИ

Како во кризни времиња се „родија“ најуспешните стартапи

msp-admin
Промените во однесувањето на потрошувачите како резултат на пандемија може да им овозможат на претприемачите поголеми можности да обезбедат значајни услуги. Економијата беше погодена силно...
ЕКОНОМИЈА КОМПАНИИ

Во петок, започнува со работа „Скопје Сити Мол“: Со највисоки светски стандарди фокусирани за безбедноста на здравјето на посетителите

Врз основа на одлуката на Владата на Република Северна Македонија за намалување на рестрикциите во одредени дејности со кои се опфаќа и работата на трговските...
КОМПАНИИ

Туристичко угостителската комора со кампања за поддршка на угостителството

msp-admin
Туристичко угостителската комора при ССК, го претстави сетот на мерки за реализација на кампања која се очекува да даде сериозна поддршка за секторот, да се...
КОМПАНИИ

Трамп застана на страната на Маск: „Тесла“ мора веднаш да започне со работа!

msp-admin
Американскиот претседател Доналд Трамп интервенираше во конфликтот меѓу директорот на компанијата „Тесла“, Елоа Маск и властите во Калифорнија, барајќи отворање на фабриката за производство на...
КОМПАНИИ

Ангеловска: Целосно реализирани првите бескаматни кредити

msp-admin
Министерката за финансии Нина Ангеловска на својот Фејсбук профил објави дека целосно е реализирана првата бескаматна линија кредити за поддршка на ликвидноста на микро, малите...
КОМПАНИИ

Германското економско производство паднало од 20 до 25 отсто поради коронавирусот

msp-admin
Германското економско производство веројатно паднало од 20 до 25 отсто за неколку недели, како резултат на епидемијата на коронавирусот, соопшти државната банка за развој KfW....
КОМПАНИИ

Qatar Airways дава 100.000 бесплатни авио билети за здравствени работници ширум светот

msp-admin
Qatar Airways обезбедува 100.000 бесплатни авио билети за здравствени работници ширум светот, кои се во првите борбени линии против коронавурисот, а по повод 12-ти мај...
КОМПАНИИ

Бренсон продава дел од компанијата за да ја спаси својата империја

msp-admin
Милијардерот Ричард Бренсон го продава својот удел во „Вирџин Галактик“ за да собере 500 милиони долари за да спаси други делови од својата империја, вклучително...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!