Стандард

Обврзници

КОМПАНИИ

Хрватска издаде обврзници од 2 милијарди евра

Влатко Зорба
Хрватското Министерство за финансии во петокот објави дека продало две транши обврзници на меѓународниот пазар на капитал во вкупен номинален износ од 2 милијарди евра,...
КОМПАНИИ

Акциите пораснаа откако демократите ја презедоа контролата над Сенатот

Влатко Зорба
Aмериканските државни облигации опаѓаат, а берзите бележат раст по очекувањата, дека високата потрошувачка и долгови на администрацијата на Демократската партија ќе го зголемат економскиот раст...
КОМПАНИИ

„Алибаба“ ќе продава корпоративни обврзници за 5 милијарди долари

Влатко Зорба
„Алибаба холдинг“ планира да собере најмалку 5 милијарди долари овој месец со продажба на корпоративни обврзници деноминирани во долари, пренесе Ројтерс. Во зависност од одговорот...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!