Стандард

ТЕХНОЛОГИЈА

ТЕХНОЛОГИЈА

Facebook развиваат апликација за препознавање на лица за вработени во компании

msp-admin
Facebook посветува посебно внимание на биометриските технологии и веќе ве информиравме дека компанијата тестира карактеристика за препознавање на лицето за корисниците при најавување во социјалната...
ТЕХНОЛОГИЈА

Поради грешките во iOS 13, Apple го менува начинот на кој го тестира софтверот

msp-admin
Со објавувањето на iOS 13, бевме сведоци на голем број грешки што требаше да се решат со следните неколку верзии на платформата. Потсетуваме дека во...
ТЕХНОЛОГИЈА

Најбрзиот компјутер на светот има процесор со 18 GB со сопствена SRAM меморија и 400.000 јадра

msp-admin
Celebras Systems е името на компанијата што предизвика голем интерес во технолошката индустрија со премиерата на импресивниот Celebras Wafer Scale Engine (WSE). Всушност, тој е...
ТЕХНОЛОГИЈА

Промената на екранот на Huawei Mate X ќе ги чини корисниците исто колку и iPhone 11 Pro

msp-admin
Huawei го претстави револуционерниот флексибилен 5G паметен телефон Huawei Mate X претходно оваа година. Сепак, компанијата не брзаше да започне со продажба за да ги...
ТЕХНОЛОГИЈА

Рендери на Samsung Galaxy S11e откриваат тројна главна камера (ВИДЕО)

msp-admin
Наскоро откако ни покажа како ќе изгледа Samsung Galaxy S11, @OnLeaks е подготвен да ни покаже уште еден модел од очекуваната серија за следната година....
ТЕХНОЛОГИЈА

Sony сака да го промени готвењето преку вештачка интелигенција

msp-admin
Јапонскиот гигант Sony формира нова единица за вештачка интелигенција која може да го промени начинот на готвење и јадење – преку роботи-готвачи и повкусни рецепти....
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!