СТАНДАРД life

Шоубиз

Шоубиз

Расел Бренд ги моли фановите за пари: „Претворете ја моралната поддршка во финансиска поддршка“

Urednik
Расел Бренд побара од фановите да ја претворат својата морална поддршка во финансиска поддршка додека тој се бори откако беше обвинет за силување и сексуален...
Шоубиз

Не е се како што изгледа: Џорџ Клуни откри се за наводната продажба на вилата на Комо

Urednik
Иако веќе извесно време се шпекулира дека Џорџ Клуни на пазарот ја пуштил својата сакана вила Олеандра на италијанското езеро Комо, а за тоа бара...
Шоубиз

Позната причината за смртта на ѕвездата од „Euphoria“: Актерот (25) пред два месеци беше пронајден мртов во својата куќа

Urednik
Ѕвездата на серијата „Euphoria“, младиот Ангус Клауд, почина пред два месеци на 25-годишна возраст. Неговото семејство тогаш излезе со официјално соопштение, но причината за смртта...
Шоубиз

Шакира за раскинувањето со Пике: Верував во „додека смртта не не раздели“, бев посветена

Urednik
Пејачката Шакира (46) за „Билборд“ зборуваше за раскинувањето со Жерар Пике (36) и како целата ситуација влијаела на нивните синови Милан (10) и Саша (8)....
Шоубиз

Лизо повторно мета на обвинувања од поранешни вработени: „Ни се закануваа, работев по 20 часа на ден“

Urednik
Пејачката Лизо (35) неодамна беше мета на обвинувања од поранешни вработени за злоупотреба и сексуално и расно вознемирување. Сега за истото ја обвини уште една...
Шоубиз

Софија Вергара е „кралицата на кокаинот“ во тизерот за „Griselda“

Urednik
NETFLIX го објави првиот тизер за претстојната минисерија „Griselda“ , во која главната улога ја има Софија Вергара, позната по ситкомот „Modern Family“. Вергара е...
Шоубиз

Аријана Гранде и Далтон Гомез официјално поднесоа барање за развод

Urednik
Светската ѕвезда Аријана Гранде и нејзиниот сопруг Далтон Гомез официјално поднесоа барање за развод. Тие беа во брак две години, а гласините за развод започнаа...
Шоубиз

Ен Хатавеј: „Ми велат дека изгледам добро за моите години, но воопшто не размислувам за тоа“

Urednik
Ен Хатавеј (40) пркоси на верувањето на многумина дека стареењето треба да биде нешто од кое се плашиме. Актерката ги откри своите ставови за „стареењето“...
Шоубиз

(ФОТО)Пирс Броснан (70) сними модна кампања со синот Парис (22), луѓето се воодушевени

Urednik
Актерот Пирс Броснан (70) сними реклама за колекцијата есен-зима на брендот Paul&Shark со својот најмлад син Парис (22). View this post on Instagram A post...
Шоубиз

Насмеаната Деми Мур пленеше со сексапил на улиците на Милано

Urednik
По Лондон, модниот свет се пресели во Милано каде се одржува новата Модна недела. Италијанската куќа Фенди меѓу првите претстави новитети за новата сезона пролет/лето,...