Стандард

КРИПТОВАЛУТИ

КРИПТОВАЛУТИ

BofA: Поскапувањето на Bitcoin може да биде „мајка на сите балони“

Влатко Зорба
Bitcoin (BTC) двојно ја зголеми цената во последниот месец и ја заврши неделата на над 40.000 УСД. Инвеститорите во најпопуларната криптовалута се на мислење дека...
КРИПТОВАЛУТИ

Во Велика Британија почнуваат консултациите за регулирање на крипто-средствата

Влатко Зорба
Министерството за финансии на Обединетото Кралство започнува консултации за регулирање на крипто-средствата и стабилнитемонети за поддршка на иновациите и заштитата на потрошувачите. Министерството за финансии...
КРИПТОВАЛУТИ

Финските власти ќе продаваат запленет Bitcoin вреден 79 милиони долари

Влатко Зорба
Финската царинска агенција се подготвува да заработи пари од Bitcoin токени поврзани со дрога, кои сега чинат десетици милиони долари. Со оглед на тоа дека...
КРИПТОВАЛУТИ

Ripple се обиделе да постигнат договор со Комисијата за хартии од вредност

Влатко Зорба
Ripple се обиделе да го решат случајот на нерегистрирани трансакции со хартии од вредност со Комисијата за хартии од вредност (SEC) пред федералниот регулатор да...
КРИПТОВАЛУТИ

Што може да стори Ripple за да го спаси XRP?

Влатко Зорба
Најдобриот пат на Ripple од сега не вклучува долга битка во судницата со американската Комисија за хартии од вредност (SEC), според истакнат крипто-адвокат. Стивен Пејли,...
КРИПТОВАЛУТИ

Bitcoin проби 41.000 долари – подемот продолжува

Влатко Зорба
Нов ден, нов рекорд за цената на Bitcoin (BTC). Најголемата криптовалута во петокот објави нова највисока цена од 41.671 долари(во моментот на пишувањето на веста),...
КРИПТОВАЛУТИ

Додека сите гледаат во Bitcoin, друга валута расте во сенка: Сега е над 1.200 долари!

Влатко Зорба
Малку во сенка на порастот на Bitcoin (BTC), друга криптовалута расте силно во последните неколку недели. Се работи за Ethereum (ETH). Ethereum силно „повлече“ во...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!