СТАНДАРД life

Мрежи

Шоубиз

Кање Вест и забрани на девојката социјални мрежи

Radmila Tasevska
Кање Вест не престанува да ја шокира јавноста поради односот кон неговата девојка Бјанка. Познатиот рапер и неговата избраничка Бјанка Ценсори овојпат отидоа чекор понатаму....
Балкан микс

Прво огласување на Ѓорѓе Давид на социјалните мрежи по несреќата: Откри чија поддршка многу му значи

Radmila Tasevska
Рокерот и член на жирито на „Ѕвезда Гранда“, Ѓорѓе Давид минува низ тежок период откако минатиот викенд имаше сообраќајна несреќа во нашата држава во која...
Шоубиз

Веста дека Еминем починал предизвика хаос на социјалните мрежи

Radmila Tasevska
Извештаите на Google за смртта на Еминем предизвикаа хаос на социјалните мрежи во текот на викендот. Фановите почнаа да ги споделуваат своите резултати од пребарувањето...
КОМПАНИИ

Изолација на Huawei: САД и Велика Британија промовираат јапонска опрема за 5G мрежи

Влатко Зорба
Владите на Јапонија, САД и Велика Британија ќе ја засилат соработката за промовирање на опрема и технологии развиени од јапонски компании во областа на 5G...
ТЕХНОЛОГИЈА

Android 11 почнува да блокира пристап до одредени Wi-Fi мрежи

Влатко Зорба
Мобилниот оперативен систем Android 11 повеќе нема да дозволува смартфоните под негова контрола да се поврзуваат со некои корпоративни Wi-Fi мрежи, станува јасно од публикациите...
КОМПАНИИ

АЕК објави резултати од мерење на квалитетот на мобилните мрежи на А1 и Македонски Телеком во Тетово и Илинден

msp-admin
Агенцијата за електронски комуникации (АЕК) ги објави извештаите за состојбата на квалитетот на јавни електронски комуникациски услуги обезбедени преку јавни електронски комуникациски мрежи за населените...
ТЕХНОЛОГИЈА

Како да избегнете „seen“ на Facebook? Овој малку познат трик ја крие таа опција во Messenger

msp-admin
Многумина кои користеле Messenger се нашле во ситуации кога биле под притисок веднаш да одговорат на пораките затоа што знаат дека Facebook им испраќа на...