Таг : Продажба

Компании и пазар

Започнува продажбата на HUAWEI Mate Xs на македонскиот пазар

Од вчера, претставникот на новата генерација смартфони на преклоп HUAWEI Mate Xs станува достапен за македонските потрошувачи, заедно со ВИП услугата за оние кои прв...
Компании и пазар

Реализираната онлајн продажба и во изминатиот период ќе подлежи на контрола од УЈП

Реализираната онлајн продажба и во изминатиот период ќе подлежи на контрола од УЈП и ќе се проверуваат одредени прекршувања коишто ги таргетираат даноците. Во вчерашното...
Вести

Франција ја ограничи продажбата на никотински производи

Влатко Зорба
Франција во петокот строго ја ограничи продажбата на никотински производи, откако една студија сугерираше дека пушачите може да имаат помала веројатност да се разболат со...
Компании и пазар

Европскиот пазар на автомобили падна за 55% во март

Влатко Зорба
Продажбата на автомобили во Европа падна за 55% минатиот месец, како резултат на појавата на коронавирусот, со оглед на мерките за блокада, кои се на...
СПОРТ

Барса на попуст – девет фудбалери за продажба, цел е да се соберат 250 милиони

Stefanija Kuzmanovska
Во Барселона не го напуштаат планот да ги донесат Нејмар и Лаутаро Мартинез. Ќе бидат потребни околу 250 милиони евра, но претседателот Пеп Бертомеу верува...
Компании и пазар

Најпродаваните смартфони за 2019 година главно се од Apple и Samsung (инфографик)

Влатко Зорба
Новата студија на Counterpoint Research покажува дека, иако се појави во септември, iPhone 11 успеа да стане втор најпродаван паметен телефон за 2019 година на...
Компании и пазар

Продавачки „финти“ од 90-тите кои и денес важат

Влатко Зорба
Првиот човек на Brainz TV (канал за генијални умови на Србија и нивните достигнувања), долгогодишниот српски претприемач Живојин Петровиќ, сподели на неговата Фејсбук страна како...
Забава МАГАЗИН

Се продава иконскиот фустан на Џенифер Лопез

Љубителите на модата имаат можност да го купат иконскиот фустан кој Џенифер Лопез го носеше на Греми во 2000 година. Имено, Версаче наскоро пушта во...