Таг : Продажба

Компании и пазар

Алибаба очекува 15 милијарди долари од продажба на акции

Влатко Зорба
Кинескиот онлајн гигант за малопродажба „Алибаба“ се надева дека ќе собере до 15 милијарди американски долари во почетната јавна понуда (ИПО) во Хонг Конг. Продажбата...
Технологија

Huawei Mate X ќе излезе во продажба во Кина од 15 ноември

Влатко Зорба
Телефонот на Huawei со дисплеј на преклопување, кој беше лансиран претходно оваа година и неговата премиера беше одложена неколку пати, ќе излезе во продажба во...
Фудбал

Барса треба да продаде играчи за 124 милиони евра

Влатко Зорба
Барселона ќе мора да продаде играчи во вредност од 124 милиони евра до крајот на јуни 2020 година, пишува ЕСПН. Според изворот, раководството на Каталонците...
Забава МАГАЗИН

Кристијано Роналдо го продава домот во Манчестер за 3,25 милиони фунти

user2
Пред 11 години фудбалскиот ас го купи домот во Англија, лоциран во едно село во областа Алдерли Еџ, на 20 километри од Олд Трафорд, стадионот...