Стандард

БИЗЛАЈФ

БИЗЛАЈФ

БЕЗОБРАЗНИ ЦЕНИ НА ЗЛАТИБОР: Половина литар пиво и два сока скоро 1.600 динари

Влатко Зорба
Угостителите, кои се меѓу најпогодените за време на пандемијата на коронавирусот, најдоа начин да ги надополнат загубите. Или барем оние кои работат во туристички центри....
БИЗЛАЈФ

КОГА ПАРИТЕ СТАНУВААТ ТЕРЕТ: Оние што имаат 10 милиони долари се малку посреќни од нивните РАБОТНИЦИ

Влатко Зорба
Да се ​​има пари и да се биде богат се смета за еден од петте најважни услови за среќа, иако бројни студии покажуваат дека патот...
БИЗЛАЈФ

4 финансиски лекции од 2020-та кои ќе ви помогнат да испланирате солидна 2021 година

Влатко Зорба
Сега веќе минатата година беше погодена од пандемија што предизвика заклучување на градовите низ целиот свет, нестабилност на пазарот, смртни случаи, планови за излегување од...
БИЗЛАЈФ

8 ПОЗИТИВНИ ПРОМЕНИ кои ги донесе лошата туристичка година

Влатко Зорба
Бројни работници во туризмот останаа без работа, авиокомпаниите ширум светот се потпираат на државна помош, патници изгубија пари поради откажани аранжмани. Поради сето ова, фер...
БИЗЛАЈФ

Коби Брајант планирал разделба со „Најк“ и нова револуционерна компанија

Влатко Зорба
На крајот на неговата блескава кариера, НБА sвездата Коби Брајант и спортските производи на „Најк“ беа неразделно поврзани. Или така се чинеше. Скоро една година...
БИЗЛАЈФ

Совет од Балканци во Германија: Не ги правете овие 5 грешки кога ќе дојдете, скапо ќе ве чини

Влатко Зорба
Многу наши сограѓани сонуваат да живеат и работат во Германија, најразвиената економија во Европа. Сепак, факт е дека на почетокот е многу тешко, а јазикот...
БИЗЛАЈФ

Мајстор за попусти во јануари: За 129 евра купила облека за нејзината ќерка и за себе за цела година

Влатко Зорба
Сите сакаме добри попусти, но Каролин Смарт направи уметност од нив. 25-годишната мајка решила максимално да ги искористи попустите во јануари. За само 115 фунти...
БИЗЛАЈФ

Топ 5 парчиња што секоја деловна жена треба да ги има во својот плакар

Влатко Зорба
Различни индустрии поставуваат различни правила кога станува збор за облекувањето и однесувањето на работното место, но има некои универзални дрес-кодови кои можат да ви помогнат....
БИЗЛАЈФ

Велика Британија го укина данокот на средства за женска хигиена

Влатко Зорба
Велика Британија денес го укина таканаречениот „данок на тампони“, со кој се укина данокот за производи за женска хигиена. Министерот за финансии на Велика Британија,...
БИЗЛАЈФ

НАЈСКАПАТА недвижност во светот: Тешко дека некогаш ќе се најде на продажба, а еве колку вреди

Влатко Зорба
Британските гардисти имаат многу важна и одговорна улога: тие ја чуваат најскапата недвижност во светот дење и ноќе, Бакингемската палата, која е во сопственост на...