Стандард

КОМПАНИИ

КОМПАНИИ

Winemaker dinner series во Дистрикт, со Château de Gourdon вината на Тиквеш

msp-admin
На 24-ти октомври, Дистрикт бар и ресторан организира уште едно издание на вечерите посветени на гастрономската уметност на спарување храна и вино, насловена Winemaker dinner...
КОМПАНИИ

Фолксваген: Ние не бараме алтернативни локации за новата фабрика

msp-admin
Фолксваген не бара алтернативни локации за изградба на нова фабрика за автомобили во Турција, изјави шефот на производството во германската фабрика за автомобили, Андреас Тостман....
КОМПАНИИ

IQOS уредот со несогорлив тутун на Филип Морис почна да го освојува пазарот во САД

msp-admin
Ако на 4-ти октомври кога IQOS и несогорливите тутунски патрони на Филип Морис Интернешнел (ФМИ) официјално почнаа да се продава во САД во само едно...
КОМПАНИИ

Huawei руши рекорди и покрај санкциите на САД

msp-admin
И покрај трговската војна меѓу Соединетите држави и Кина и санкциите наметнати од САД, деловниот успех на кинескиот телекомуникациски гигант Huawei напредува. Резултатите покажуваат дека...
КОМПАНИИ

Следната година, Xiaomi може да лансира над десет 5G смартфони

msp-admin
Xiaomi планира да лансира повеќе од десет 5G паметни телефони во 2020 година, пренесува Ројтерс, повикувајќи се на извршниот директор Леи Џун. Кинезите се соочуваат...
КОМПАНИИ

Секој седми нов автомобил ќе биде електричен во 2024 година

msp-admin
Околу 2,4 милиони електрични возила се продадени ширум светот во последната година, но до 2024 година нивниот број би можел да се зголеми повеќе од...
КОМПАНИИ

Huawei ги чисти своите редови од американски шпиони

msp-admin
Излегува дека не само САД кои гледаат шпиони во Huawei, туку и кинеските компании гледаат американски шпиони. Според изворите на Nikkei, директори на компанијата започнале...
КОМПАНИИ

ЕУ започна нова истрага за бизнисот со Apple

msp-admin
Европската комисија започна истрага за деловните практики на Apple со образложение дека мобилната услуга за плаќање Apple Pay покажува знаци на ограничена конкуренција, објави „Фајненшал...
КОМПАНИИ

„Кросбоу“ ќе ја направи зелената енергија конкурентна на регионалниот пазар

msp-admin
Електропреносните систем-оператори, производители на обновливи извори на електрична енергија и научни установи од 12 држави заеднички ќе работат на проект кој ќе овозможи да се...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!