СТАНДАРД life

БИЗЛАЈФ

БИЗЛАЈФ

НА ЕГЕЈСКО МОРЕ се уште на сила ПОЛИЦИСКИ ЧАС: Грција полека почнува да ги релаксира мерките пред почетокот на сезоната

Влатко Зорба
ГРЦИЈА ги отвори своите граници, но во моментов не се дозволени македонски туристи. Летната сезона започнува на 14 мај, а епидемиолошките мерки, кои се однесуваат...
БИЗЛАЈФ

Патики на Канје Вест продадени за рекордни 1,8 милиони долари (ФОТО)

Влатко Зорба
Патиките на Канје Вест, кои ги носеше американскиот рапер во 2008 година на доделувањето на Греми наградите, беа продадени за рекордни 1,8 милиони долари и...
БИЗЛАЈФ

Дански угостители за 20 евра нудат пиво и тестирање за антитела во кафулиња

Влатко Зорба
Данска, која во моментов ја има третата најниска стапка на заразени и смртност во Европа, се врати во понормален живот од минатата среда. Повеќето ученици...
БИЗЛАЈФ

Зошто Меси испрати три потпишани дресови до кинески „Синовак“?

Влатко Зорба
Љубителите на фудбалот ширум светот се среќни кога гледаат како Лионел Меси постигнува голови во дресот на Барселона и репрезентацијата на Аргентина. Кон средината на...
БИЗЛАЈФ

Брисел на чекор од воведувањ на ковид пасош

Влатко Зорба
Според официјален Брисел, земјите-членки се согласиле на насоките за примена на технички спецификации неопходни за функционирање на системот на ковид-пасоши, или како што се нарекуваат...
БИЗЛАЈФ

Прва 3Д населба во светот: ПЕЧАТЕНИ куќи, готови за ЕДЕН ДЕН (ВИДЕО)

Влатко Зорба
Во американскиот град Ранчо Мираж, во долината Коачела во Калифорнија, се планира изградба на нова населба, која ќе се состои исклучиво од 3Д објекти, односно...
БИЗЛАЈФ

Бекам е новиот амбасадор на Maserati

Влатко Зорба
Благодарение на неодамнешното деби на суперавтомобилот MC20, Maserati повторно привлекува внимание, а новиот амбасадор на марката дефинитивно ќе помогне. Покрај суперавтомобилот MC20, Maserati се подготвува...