Стандард

КОМПАНИИ

КОМПАНИИ

Mеѓународна конференција „Жени во индустријата“

msp-admin
Mеѓународна конференција „Жени во индустријата“ ќе се одржи денеска и утре во Скопје, во организација на Асоцијацијата на здруженија на инженери и ЕВН Македонија АД....
КОМПАНИИ

HTC: Престанавме да создаваме иновации во паметните телефони

msp-admin
„HTC престана да создава иновации во хардверот за паметните телефони“, прокоментира новиот извршен директор на компанијата, Ив Мејтрес, пред „ТекКранч“. Тој рече дека компаниите како...
КОМПАНИИ

Колемишевски: Преку PayPal, ќе овозможиме да се продаваат и нашите производи на светскиот пазар

msp-admin
Заменик министерот за економија Кирил Колемишевски денеска се сретна со Венко Глигоров и истакна задоволство од овозможувањето на PayPal во државата, но дека ќе се...
КОМПАНИИ

Зукерберг: Никој не заслужува да биде милијардер

msp-admin
Извршниот директор на Фејсбук, Марк Зукерберг, петтиот најбогат човек во светот, беше замолен од свој вработен да одговори на тврдењето на американскиот претседателски кандидат Берни...
КОМПАНИИ

Ротари клубот – Скопје Интернешнал донираше ајвар за Домот за стари лица „Мајка Тереза“ од Скопје

msp-admin
Ротари клубот – „Скопје Интернешнал“ донираше ајвар за лицата кои живеат во домот за стари лица „Мајка Тереза“ од Скопје. Ајварот го подготвија членовите на...
КОМПАНИИ

Uber стартува со хеликоптерски транспорт до аеродромот „Џон Ф. Кенеди“

msp-admin
Компанијата за споделено патување Uber Technologies наскоро ќе започне со хеликоптерски летови до Меѓународниот аеродром „Џон Ф. Кенеди“, кои корисниците ќе ги повикаат преку мобилна...
КОМПАНИИ

Путин жали што САД го уништуваат доларот како светска валута

msp-admin
Русија никогаш не си поставила задача да се откаже од плаќањата vo доларi, но американската политика ја принудува да го стори тоа, рече претседателот Владимир...