Стандард

БИЗЛАЈФ

БИЗЛАЈФ

Љубовно сокаче – акција на мали локални бизниси во Скопје

Влатко Зорба
Времето во кое живееме го смени нашето секојдневие и ни наметна големи грижи за нашето и здравјето на нашите најблиски. Факт е дека оваа нова...
БИЗЛАЈФ

Мајами го интегрира Биткоин во својот општински систем (ВИДЕО)

Влатко Зорба
Градската комисија во Мајами успешно ја донесе резолуцијата предложена од градоначалникот Франсис Суарез со која им се овозможува на вработените во општината да добиваат исплата...
БИЗЛАЈФ

Работодавците откриваат: Како луѓето ги уништуваат своите шанси за вработување?

Влатко Зорба
Повеќето луѓе се обидуваат да остават најдобар впечаток на интервју за работа. Сепак, некои или не се грижат или не ги разбираат правилата за деловна...
БИЗЛАЈФ

Русин го купи најскапиот имот во Флорида за 140 милиони долари

Влатко Зорба
Мистериозен Русин го купил најскапиот имот во американската држава Флорида, откако за тоа задоволство издвоил неверојатни 140 милиони долари Зделката била завршена за помалку од...
БИЗЛАЈФ

Ги запознаваме ретките болести: Неврофиброматоза

Влатко Зорба
Неврофиброматозата е генетско нарушување кое го спречува растот на клетките, предизвикувајќи многу меки структури со абнормално нервно ткиво (неврофиброми) да се појават на кожата и...
БИЗЛАЈФ

Ако долго седите на РАБОТА, ова е најдобрата ХРАНА за вас

Влатко Зорба
Ако поминувате добар дел од денот во канцеларија поради работа, сигурно сте свесни дека долгото седење остава нездрави последици на вашето тело. За време на...
БИЗЛАЈФ

Естонија работи со СЗО на дигитални пасоши за вакцини

Влатко Зорба
Естонија го презема водството во глобалните напори за развој на дигитален пасош за вакцини. Една мала, технолошки паметна балтичка држава работи на пилот проект со...
БИЗЛАЈФ

Грчкиот премиер оптимист за туристичката сезона

Влатко Зорба
Грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис изрази оптимизам за летната туристичка сезона во Грција. Во интервју за телевизијата Скај, Мицотакис објави крај на оваа „авантура“ за два...
БИЗЛАЈФ

Гејтс: Светот се соочува со 3 нови закани, не сме подготвени за ниедна (ВИДЕО)

Влатко Зорба
Во разговор со јутуберот Дерек Милер, милијардерот Бил Гејтс ја изброи целата серија на катастрофи што му се закануваат на човештвото и за кои луѓето...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!